Pokój Wiktorii i Nikoli

Pokój Wiktorii i Nikoli

Jak ja lubię projektowanie pokoi dla dziewczynek!:) Wdzięczna i sympatyczna praca i zawsze kreatywna współpraca z Mamami swoich córeczek.

Pani Marta, mama Wiktorii i Nikoli była właśnie takim fantastycznym „partnerem” w mojej pracy przy urządzaniu pokoiku w stylu retro. Styl ten cieszy się coraz większym powodzeniem. Kolorami dominującymi w pokoiku dla dziewczynki w stylu retro są kolory pastelowe, chłodne. Najczęściej: róże, pudrowe odcienie, biele, szarości, ecru, kolory ziemi.
Pokój dla dwóch dziewczynek musiał pomieścić dwa łóżeczka do spania. Ponieważ nie przepadam za łóżkiem piętrowym, wybrane zostały piękne, metalowe łóżka (Ikea). Wyglądają jak stare, kute mebelki.
Całość ścian została pomalowana kolorami brudnego różu. Podłoga to szary panel podłogowy, który jest również w całym mieszkaniu.
Pokoik w stylu retro przypomina czasy przedwojenne, czyli jest romantyczny, ale nie przesłodzony. Stare auto/zabawka pasuje idealnie kolorem i świetnie dekoruje pokoik dziewczynek.
Pod oknem stoi duża skrzynia z białej wikliny (Home & You). Dodatki i dekoracje z wikliny idealnie pasują do charakteru wnętrza w stylu retro. Stojak na sukienki również.
Całość pokoiku ozdabia półko-domek Miśkiewicz Design, w którym znalazła się cała kolekcja szmacianych lalek.
Wnętrza w stylu retro są idealne dla dziewczynek. Pokoje nie są banalne i zwyczajne, mają romantyczny charakter, co podoba się zarówno córkom jak i mamom.
Mama dziewczynek cudownie wyczuła ten styl. Była pomysłodawczynią większości dekoracji i bardzo wspierała nasz projekt, dziękuje!