Pokój Zuzi

Pokój Zuzi

Właściwie to była metamorfoza w wyniku, której powstał wyjątkowy pokój dla dziewczynki. Projekt t pokoju dziecięcego rozwinął się w wyniku eliminacji tego co nie odpowiadało rodzicom Zuzi w jej poprzednim pokoju. Zuzia jak mało, które dziecko w jej wieku wiedziała dokładnie co jej się podoba a co nie. Zdecydowanie powiedziała nie, tak popularnym w pokojach dla dzieci, kolorom pastelowym. Projekt pokoju dla dziewczynki nie musi być cukierkowo słodki aby był uroczy. Zuzia kocha kolor czerwony i marzyła też o gwiazdkach. Udało się spełnić jej życzenia.

Kolor czerwony jest intensywny i dynamiczny, świetnie nadaje się do ożywiania wnętrza akcentami. W tym pokoju dziecięcym barwą przeważającą jest biel i szarość na ścianach i w meblach. Granat i czerwień to kolory kontrastowe więc pięknie współgrają w akcentach i odcinają się od bieli. Granat widać w gwiazdkach tapety i w szczegółach wykończenia takich jak domki-półki zrobione na zamówienie MiśkiewiczDesign. Ten sam pasiasty granatowo-biały wzór co w gwiazdkach tapety widać na rolecie zasłaniającej okno. Czerwony najbardziej jest widoczny w okrągłych dywanach, krześle do biurka i tablicy na notatki ale jest go sporo również w drobnych akcentach takich jak ozdobne rączki do szafy, osłonki na doniczki czy aksamitne poduszki w kształcie serca.

Oświetlenie pokoju to biała stojąca narożna lampa z czerwoną ozdobą – łapaczem snów, biała lampka na biurku i urocze granatowo-czerwono kuleczki – lampiony przewieszone przez krawędź regału.

Przyznaję, że kolorystyka tego pokoju dla dziewczynki nie jest typowa.