Kim jestem

kim jestem

Jako Mama dwóch córek wielokrotnie musiałam zmierzyć się ze zmianą wystroju ich pokoi. Wraz z wiekiem, i ich dorastaniem, zmieniały się ich gusta, oczekiwania i potrzeby. Kolorystyka ewaluowała, począwszy od róży, fioletów, poprzez pudrowe mięty, błękity, skończywszy na szarościach i czerni. Pragnęłam, przy nie dużym nakładzie finansowym, odmienić ich małe królestwa, wiedząc, że kolejna zmiana może nastąpić już za 2 lata. Zazwyczaj wiązało się to ze zmianą koloru ścian, dodaniem tapety, nowymi lampkami, dekoracjami, poduszkami.
Dbając o szczęście moich dzieci, nauczyłam się jak można, przy użyciu niekosztownych trików projektowych, odmienić pokoje dziecięce. Mam pełną świadomość, że jest to bardzo ważne miejsce, w którym dziecko budzi się co rano, bawi, uczy i zasypia. To jaki ma pokój wpływa na jego osobowość i późniejsze wybory. Jako doświadczony architekt wnętrz i Mama, wiem, jak niewiele potrzeba, by stworzyć pozytywną przestrzeń.
Zapraszam !

Projektowanie pokoju dziecięcego

Projektowanie pokoi dziecięcych to wdzięczny temat, ale jednocześnie wyzwanie, ponieważ pokoje dziecięce, jak żadne inne pomieszczenia, muszą dopasowywać się do szybkich zmian związanych z rozwojem ich właściciela. Projektując pokój dla dziewczynki czy chłopca trzeba łączyć ich oczekiwania, marzenia , ulubione motywy, kolory ze stroną praktyczną, czyli wymogami przechowywania i adaptowania pokoju do potrzeb rosnącego dziecka.
Pokoje dziecięce są najbardziej wielofunkcyjnymi pomieszczeniami w domu. Pełnią rolę sypialni, pokoju do zabawy, azylu przed światem. Muszą łączyć wiele zadań, a jednocześnie spełniać marzenia dziecka.
Duże meble, takie jak: szafy, komody i łóżka muszą przetrwać próbę czasu. Zmiana akcentów kolorystycznych, dodatków i oświetlenia może w przyszłości umożliwić adaptację pokoju dla nowych oczekiwań dziecka.

Rozwiązania do przechowywania w pokojach dziecięcych

Jako projektant wnętrz, specjalizujący się w projektowaniu pokoi dziecięcych, potrafię „uratować” pokój dziecka przed rosnącym bałaganem – dzięki inteligentnym rozwiązaniom do przechowywania. Równowaga między formą, a funkcjonalnością jest kluczem do dobrego projektowania pokoju dziecięcego. Jeśli pokój ma rosnąć wraz z dzieckiem i służyć mu wiele lat trzeba brać pod uwagę zmianę jego gustu i ulubionych motywów, co oznacza, że warto stosować je w łatwo wymienialnych akcesoriach, takich jak: miękkie dodatki, dekoracje, pościel, pojemniki do przechowywania, kosze, wieszaki, mniejsze meble.

Aranżacja pokoju dziecięcego

Wykonując aranżację pokoju dziecięcego wsłuchuję się uważnie w potrzeby rodziców oraz oczekiwania i marzenia dziecka.
Pokój dla dziewczynki nie musi być standardowy, chociaż większość dziewczynek marzy o sypialni księżniczki. Pokój dla chłopca to cała gama inspiracji, od pracowni wynalazcy, przez kierowcę formuły 1 czy kosmonautę.

Kolorystyka pokoju dziecięcego

W pokojach dla małych dzieci nie ma już ograniczeń zastosowania popularnego niebieskiego i różowego koloru w zależności od płci. Podejście neutralne, pod względem płci, jest praktycznym wyborem dekoracyjnym, lub wtedy gdy chłopiec i dziewczynka dzielą pokój.
Zastosowanie kolorów monochromatycznych będzie działać równie dobrze dla każdej płci. Dzięki sprytnemu użyciu farby, nadruków i akcesoriów można stworzyć stylowy lecz nieszablonowy pokój dziecięcy. Nowoczesna aranżacja pokoju dziecięcego będzie funkcjonowała dla Twojej pociechy przez wiele lat i może być łatwo aktualizowana wraz z rozwojem Twojego dziecka.