Pokój Eryka i pokój Alana

Pokój Eryka i pokój Alana

Pokoje dwóch braci – Eryka i Alana. Różnica wieku pomiędzy chłopcami wynosi 5 lat, a każdy z nich posada inne zainteresowania oraz upodobania. Głównym celem było stworzenie takiej przestrzeni, która umożliwi zaspokojenie aktualnych potrzeb dzieci, a jednocześnie sprawi, że każdy z chłopców będzie czuł się w niej dobrze.

Eryk, czyli 1,5 roczny chłopczyk. Od początku wiadomo było, że kolorystyka tego pokoiku ma opierać się na barwach neutralnych, takich jak biel i beże. Przełamaniem jasnych barw jest ozdobna sztukateria we wzory dziecięcych zabawek. Białe łóżeczko w kształcie domku, oprócz oczywistej funkcji spania, jest także urokliwym elementem dekoracyjnym. W pokoiku znalazły się urocze drewniane mebelki, a także duże, białe biurko z szufladami, które w przyszłości będzie spełniać funkcję miejsca do nauki i odrabiania lekcji.
Na podłodze znalazł się miękki, beżowy dywan, na którym Eryk może się bawić. W rogu umieszczony został dziecięcy namiot tipi, który pełni funkcję domku-azylu zapewniającego wyciszenie i odpoczynek od zewnętrznych bodźców, a także jest dodatkową przestrzenią do zabawy sprzyjającą kształtowaniu wyobraźni i kreatywności.
Pokoik Eryka jest niezwykle urokliwy i przytulny, a jego dodatkowym atutem jest jego neutralność i ponadczasowość, co sprawia, że będzie on odpowiedni dla Eryka nawet gdy trochę podrośnie:)

Starszy z braci to 6,5 letni Alan. Mamy więc już do czynienia z młodym człowiekiem, który doskonale potrafi określić swoje pasje, zainteresowania i ulubione motywy czy kolory. Chłopiec interesuje się motoryzacją, a jego ulubionym autem jest nowy Ford Mustang. Po ustaleniach z Alanem i jego Rodzicami, zdecydowaliśmy, że w pokoiku zagoszczą odcienie bieli oraz niebieskiego. Przełamaniem i elementem kontrastu miało być umieszczenie dużego motywu samochodu na jednej ze ścian. W pokoju znajduje się duża, biała szafa na ubrania, a także regały na książki czy drobiazgi z otwartymi i podświetlanymi półkami. Pod łóżkiem możemy znaleźć pojemne szuflady do przechowywania rzeczy. W pokoiku Alana nie mogło zabraknąć również biurka, które jest niezbędnym elementem dla dziecka rozpoczynającego etap szkolny. Sufitowe halogeny dodają wnętrzu nowoczesności, a tapicerowane łóżko przytulności i uroku. Pokoik Alana to kwintesencja ponadczasowości, funkcjonalności i stylu:)